Finike neden sevilir?
Hiç şüphesiz Antalya Dünyanın en güzel şehri, Finike de Antalyanın en güzel ilçesidir…

Kimi insan denizi, kimisi dağları, kimisi ormanları sever. Kimi güneşi, kimisi gölgeyi, kimisi derenin serinliğini sever.

Kimi kumsalı, kimisi çay kenarını, kimi koylarını sever. Kimi teknede, kimi kumsalda, kimi derede balık tutmayı sever.

Kimisi limanı, kimisi tarihi, kimisi portakalını sever..

Bazılarıda bunların hepsini birden sever.. İşte Finike bunların hepsini sevenlerin şehridir ve sevecek mutlaka bişeyler bulursunuz.

Finikeyi sevmeyenlerin tek ortak söylemi bu ilçenin şehirleşmemiş olmasıdır. Yani büyük şehirleşmemiş olması. Buda sakinlik ve huzur arayanlar için ne büyük velinimettir. 

Yerli nüfusu yazları yaylaya göç eder bunun yerine yazlıkçılar gelir. Yani yazları da kışları da nüfus oranı bu yüzden değişmez. Ne ilginçtir ki bu yüzden olsa gerek diğer ilçelerdeki nüfus dalgalanması ve hareketlenme bu ilçede hiç fark edilmez ve yaşam tüm sakinliğiyle devam eder.

Burada gayrimenkul fiyatları da gayet uygundur ve yatırım yapmaya çok elverişlidir.

Finike hakkında
Antalya şehir merkezinin 120 km kadar batısındadır, Kumluca ve Demre (Kale) arasında, Doğuda Kumlucaya 20  ve  Batıda Demreye de 20 km kadar yakın komşudur ve  yaylası Kuzeyde 60 km mesafede Elmalı’dır. Nüfusu 50.000 kişi sınırındadır. Ve hala, nüfus patlaması yaşayan Antalya’nın küçük ve sakin sahil ilçesidir..